Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Rok liturgiczny- jest to okres czasu z którym Kosciol
złączył uobecnianie całej historii zbawienia.
Rozpoczyna się bowiem w pierwszą niedzielę Adwentu (która przypada między 27 listopada a 3 grudnia), a kończy się tygodniem po uroczystości Chrystusa Króla. Ma on własną strukturę, podziały i święta.
Tak jak rok kalendarzowy jest podzielony na 4 pory roku tak rok liturgiczny ma 6 okresów liturgicznych . Trwa on tak samo długo jak rok kalendarzowy ale rozpoczyna się nie 1 – go stycznia, ale w pierwszą niedzielę Adwentu.
2.
Okres Narodzenia Pańskiego
Według Kościoła jest to jedno z najważniejszych świąt, ponieważ upamiętnia ono narodziny Pana Jezusa.
Okres Wielkanocny
Czas ten chrześcijanie obchodzą z wielką radością,jest do dla nich przeżycie najważniejszego święta Chrześcijan. Osiem pierwszych dni po Wielkanocy nazywane jest Oktawą Wielkanocy. Symbolem Okresu Wielkanocnego jest krzyż przepasany czerwoną stułą, świeca- paschał oraz figura Zmartwychwstałego Jezusa umieszczona przy ołtarzu.
3.Okres Zwykły rozpoczyna się w poniedziałek po niedzieli Chrztu Pańskiego i trwa do
wtorku przed Środą Popielcową oraz w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego i kończy się przed I nieszporami 1. niedzieli Adwentu.
Okres Zwykły oddziela niejako dwa najważniejsze obchody Kościoła: Narodzenie Chrystusa oraz Paschę (Zmartwychwstanie Pańskie).
Okres Zwykły, to piękny czas, który można i warto poświęcić na częstszą modlitwę, kontemplację czy lekturę Pisma Świętego; nie tylko w murach kościoła, ale właśnie w otoczeniu przyrody; na urlopie, wakacjach, rekolekcjach. To okres, którego nie można zmarnować sądząc, iż odpoczywamy od Boga! Przecież On - sam Bóg od nas nie odpoczywa.
4.Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt). Bóg w każdą niedzielę zaprasza Cię do swego domu na ucztę miłości. Czy odpowiesz Mu miłością na Jego wielką miłość?
Wyjaśnienie:
krócej się nie dało.
pozdrawiam