Odpowiedź :
Odpowiedź:
Czego na przykład uczą nas zwierzęta:
Miłości – zwierzę nie jest zainteresowane, kim jesteś i co osiągnęłaś. Kocha cię i już. Jest wierne, wdzięczne, oddane. Nie chowa urazy, natychmiast wybacza.
Pozytywnego nastawienia – zwierzęta odznaczają się dużymi zasobami energii i optymizmu. Nie popadają w przygnębienie z powodu brzydkiej pogody czy popełnionych błędów.
Autentyczności – swobodnie wyrażają swoją osobowość, nie próbują być kimś innym, niż są. Działają instynktownie, nie przejmując się, czy dobrze wypadną.
Życia w teraźniejszości – zwierzęta nie roztrząsają przeszłości i nie martwią się o przyszłość. Są skupione na tym, co robią w danej chwili.
Zabawy – nie tracą z wiekiem chęci do zabawy, w ich świecie z tego się nie wyrasta. Lubią się bawić i nie wstydzą się tego.
Akceptacji – zwierzęta nie przejmują się tym, jak wyglądają, akceptują swoje ciało, siebie i innych. Nie oceniają.
Relaksu – rzadko przeżywają stres, a jeśli już go doświadczą, potrafią się szybko otrząsnąć. Chyba, że doznają okrucieństw ze strony człowieka…
Wolności – zwierzęta wolne są od uwarunkowań, przekonań i etykietek. Nie przejmują się tym, co wypada i co ludzie powiedzą.
Współpracy – weźmy mrówki i pszczoły: potrafią pracować z zapałem przez cały dzień dla dobra wspólnoty.
Wytrwałości – kiedy zwierzę czegoś chce, zabiega o to, aż dopnie swego. Nie przejmuje się porażką i odmową. Wystarczy przyjrzeć się pająkowi, który odbudowuje pajęczynę po tym, jak została zniszczona.
Prostoty – zwierzęta nie potrzebują wiele do szczęścia. Możemy nauczyć się od nich doceniać to, co mamy.
Miłości i szacunku wobec natury – wszystkie zwierzęta są głęboko związane ze środowiskiem, w którym się rodzą. Człowiek to jedyny gatunek występujący przeciwko planecie, która oferuje mu gościnność.
Wyjaśnienie: