Rozwiązane

Proszę o pomoc 2 zadania



Proszę O Pomoc 2 Zadania class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 2

Razem: 15zł- 3zł za naleśniki

12zł : 2= 6zł

Sok kosztuje 6zł.

Odpowiedź:

Zadanie 2

Sok kosztuje 6zl a naleśniki 9zl.

Wyjasnienie :

X-sok.

Y-nalesniki

Naleśniki są 3 zł droższe od soku czyli Y=3zł+X

X+Y=15 w miejsce Y wstawiamy 3zł+X

Czyli :

X+3ZŁ+X=15

2X=15-3

2X=12/:(2)

X=6 SOK

Y=3ZŁ+X=3+6=9

ZADANIE 1

4x+3=9x-12

4x-9x= -12-3

X=3