Odpowiedź :
Odpowiedź:
Zadanie 2
Razem: 15zł- 3zł za naleśniki
12zł : 2= 6zł
Sok kosztuje 6zł.
Odpowiedź:
Zadanie 2
Sok kosztuje 6zl a naleśniki 9zl.
Wyjasnienie :
X-sok.
Y-nalesniki
Naleśniki są 3 zł droższe od soku czyli Y=3zł+X
X+Y=15 w miejsce Y wstawiamy 3zł+X
Czyli :
X+3ZŁ+X=15
2X=15-3
2X=12/:(2)
X=6 SOK
Y=3ZŁ+X=3+6=9
ZADANIE 1
4x+3=9x-12
4x-9x= -12-3
X=3