Odpowiedź :
Odpowiedź:
Helena Kowalska, w Zgromadzeniu: siostra Maria Faustyna, urodziła się we wsi Głogowiec 25 sierpnia 1905 r., jako trzecie z dziesięciorga dzieci.
Jej ojciec miał na imię Stanisław, a matka Marianna. Rodzina Heleny żyła ubogo – utrzymywała się z ciesielskiej pracy ojca oraz pracy na roli. Jednak w domu panowała wielka miłość i atmosfera głębokiej wiary. Helena uczęszczała do szkoły niecałe trzy lata.
W wieku lat 16-stu poprosiła rodziców o zgodę na wstąpienie do klasztoru. Rodzice stanowczo odmówili. Kiedy dwa lata później ponowiła swoją prośbę i znów spotkała się z odmową, postanowiła zagłuszyć w sobie głos wzywający ją do życia zakonnego – chcąc być posłuszna rodzicom. Wyjechała do Łodzi, aby pracować u zamożnych rodzin – wychowując dzieci.
W lipcu 1924 r. Helena wyjechała do Warszawy, by szukać odpowiedniego dla siebie klasztoru.
Zapukała również do domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia znajdującego się po dzień dzisiejszy przy ul. Żytniej. Tutaj, po rozmowie z Matką Przełożoną Michaelą Moraczewską (późniejszą Przełożoną Generalną), otrzymała zapewnienie o przyjęciu. Następnie po przepracowaniu jednego roku, jako pomoc domowa, w celu zdobycia skromnego posagu, dnia 1 sierpnia 1925 r. zgodnie z zapewnieniem została przyjęta do Zgromadzenia. Przeżyła w nim 13 lat przebywając w wielu domach – najdłużej w Krakowie, Warszawie, Płocku i Wilnie. Pełniła obowiązki kucharki, sprzedawczyni w sklepie z pieczywem, ogrodniczki i furtianki. Chora na gruźlicę płuc i przewodu pokarmowego, po ponad ośmiomiesięcznej kuracji w szpitalu na Krakowskim Prądniku, zmarła 5 października 1938 r. w Krakowie – Łagiewnikach.
Św. Siostra Faustyna była obdarowana przez Boga wieloma nadzwyczajnymi łaskami, doświadczyła objawień, ekstaz, ukrytych stygmatów, czytania w duszach ludzkich.
Wyjaśnienie: