z zalacznika zadanie.

Dane:
[tex]s=0,12 \ km = 120 \ m[/tex]
[tex]t = 12 \ s[/tex]
Szukane:
[tex]v = \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]v =\frac{s}{t}[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]v = \frac{120 \ m}{12 \ s} =10\frac{m}{s}[/tex]
Odp. Prędkość rowerzysty wynosiła 10 m/s.
Mam nadzieję, że pomogłam ;)
Pozdrawiam