W arkuszu programu Excel przygotuj kalkulator zakupów na wagę. Kolejnym kolumnom nadaj nagłówki: „Nazwa produktu”, „Cena 1 kg", „Liczba kg", „Koszt zakupu”. W kolumnie „Koszt zakupu” wpisz formułę, która będzie obliczać koszt zakupu danej ilości towaru o podanej cenie za 1 kg (skorzystaj z mnożenia) . Wypróbuj działanie kalkulatora dla kilku produktów o różnych cenach. Plik zapisz w Teczce ucznia pod nazwą zakupy_na_wagę. Daje 50 pt