Odpowiedź :
78,60 + 87,90 = 166,50zł
166,50: 5% wychodzi około 8,30
166,50-8,30= 158,20
Odpowiedź:
135,45 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
30 dag = 0,3 kg
zakupy pani Ani :
0,3 kg szynki + 0,45 kg sera + 2 butelki oliwy + 12 bułek + czajnik
1 kg szynki = 35 zł
0,3 kg szynki = x
x = 0,3 * 35 = 10,5 zł
1 kg sera = 26 zł
0,45 kg sera = x
x = 0,45 * 26 = 11,7 zł
zakupy pani Ani :
10,5 zł + 11,7 zł + 2*16,3 zł + 12*0,65 + 87,9 =
10,5 zł + 11,7 zł + 32,6 zł + 7,8 zł + 87,9 zł = 150,5 zł
rabat = 10%
pani Ania zapłaci = 150,5 zł * 0,9 = 135,45 zł
mam nadzieję, że pomogłam, liczę na naj ;)