1.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę:
" o 16 większą od liczby y"
(1 punkt)
23
2.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego:
" liczba 4 razy większa od k "
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
3.Liczba dziewcząt w klasie to x, liczba chłopców w klasie to 12.
Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę wszystkich uczniów
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
4.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę:
" o 50% mniejsza od x ?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
5.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę:
" o 100% większą od x ?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
6.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę:
" o 3 większą od podwojonej liczby m"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
7.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę:
" 2 razy większą od sumy liczb a i 5"
(1 punkt)
2(a+5)
2a+5
(a+5):2
8.Zapisz trzy kolejne liczby całkowite:
" następujące po liczbie całkowitej n "
(1 punkt)
n-1; n-2; n-3
n-1; n; n+1
n-3; n-2; n-1
n+1; n+2; n+3
9.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego liczbę dwucyfrową, której:
" cyfrą dziesiątek jest y, a 5 jest cyfra jedności"
(1 punkt)
5*y
y*10+5
10.Masz x monet po 2 zł i y monet po 50 gr.
Ile razem masz złotych?
(1 punkt)
2,5
2y+0,5x
2x+0,5
2x+0,5y
11.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego:
" w dużym opakowaniu mieści się 25 jaj, a w małym - 10 jaj.
Ile jaj jest łącznie w x dużych i 3 małych opakowaniach"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
12.Zeszyt kosztuje 1,30 zł, a blok rysunkowy 2,10 zł.
Ile złotych zapłacisz za y zeszytów i 2 bloki?
(1 punkt)
1,3x+2,1y
1,3+2,1y
1,3y+2,1
1,3y+4,2
13.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego:
" W klasie jest n ławek i biurko. W każdej ławce siedzi 2 uczniów.
Przy biurku siedzi nauczyciel. Ile osób jest w klasie"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
14.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego:
" Korale składające się z 18 jednakowych elementów ważą m gramów.
Ile waży taki element?"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
15.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego,
ile złotych trzeba zapłacić za:
" półtora kilograma gruszek po k złotych ?"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
16.Zapisz odpowiedź w postaci wyrażenia algebraicznego,
ile złotych trzeba zapłacić za:
" 200 g rodzynek po r złotych za kilogram?"
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
17.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego:
"Beczka z solą waży 120 kg. Pusta beczka waży b kilogramów.
Ile waży sól?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
18.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego:
"Jedna róża kosztuje 5 zł, a wstążka kosztuje złotówkę.
Ile złotych należy zapłacić za k róż przybranych wstążką?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
19.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego:
"t tygodni i 3 dni - ile to dni?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
20.Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego:
"a kilogramów i 20 gramów - ile to gramów ?
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź
21.Okrągłą pizzę dzielimy na części, krojąc ją za każdym razem wzdłuż średnicy.
Po pierwszym cięciu otrzymamy dwie części, po drugim cztery.
A ile po n cięciach?Czytnik immersyjny
(1 punkt)
POTRZEBUJE PILNIE