pomocy!Za 0,5 kg bananów należy zapłacić 4 zł. Ile kilogramów bananów można kupić za 14 zł?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,25kg = 2zł

0,5kg = 4zł

1kg =  8 zł

1,5kg= 12 zł

1,75kg = 14 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

0,25kg + 0,5kg+1kg= 1,75kg

2zł+4zł+8zł=14zł

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]0,5*10[/tex]=5

odp: Za 14 zł można kupić 5 kg bananów.