Rozwiązane

Pomóżcie plis !
Zestaw pisaków kosztował 12 zł, a zakreślacz 2,50 zł. Za zestaw pisaków i zakreślacze zapłacono 19,50 zł. Ile zakreślaczy kupiono? Zapisz odpowiednie równanie, rozwiąż je i uzupełnij odpowiedź. (W odpowiedzi podaj zapisane równanie i zapisz odpowiedź) .
Mam na to zadanie tylko 5 minut



Odpowiedź :

10days

x - ilość zakreślaczy

1*12 + x*2,50 = 19,50

12 + 2,50x = 19,50

2,50x = 19,50 - 12

2,50x = 7,50          /:2,50

x = 3

Sprawdzenie

12 + 3*2,50 = 19,50

12 + 7,50 = 19,50

19,50 = 19,50

Odpowiedź.  Kupiono 3 zakreślacze.

Odpowiedź:19,50 - 12=7,50 7,50 :2,50=3 odp kupiono trzy zakreślacze

Szczegółowe wyjaśnienie: