Ułóż zadanie tekstowe do równania:
x + x + 10 = 20



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Antek kupił 2 batony i jedną paczkę herbatników. Paczka herbatników kosztowała 10 zł. Za zakupy Antek zapłacił 20 zł. Ile kosztował jeden baton?

Odpowiedź:

Ania ma x jabłek, Ola ma 5,a Marcin 10. Ile jabłek łącznie mają dzieci?

Szczegółowe wyjaśnienie:

Chyba o to chodziło