Kdjeiwjx
Rozwiązane

St.
6. Za 5 bulek i dwa chleby Franek zapłacil 7,70 zł. Chleb jest 3 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bulka
prosze szybko​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

3x - cena chleba  

x - cena bułki  

5x - cena 5 bułek  

2* 3x - cena 2 chleby    

5x+2*3x=7,7  

5x+6x=7,7  

11x=7,7 / : 11  

x= 0,7

 

bułka kosztuje 0,7 zł , chleb kosztuje 3*0,7= 2,1zł

Odpowiedź

3x-cena chleba

x-cena bułki

5x-cena 5 bułek

2*3x-cena 2 chleby

5x+2*3x=7,70zl

5x+6x=7,70

11x=7,7 /:11

X=0, 7

Bułka kosztuje 0.70zł, chleb kosztuje 3*0,70=2,10zł

Spr. 5*0,70+2*2,10=3,50+4,20=7,70

Mam nadzieję że pomogłam