1.
15:6=2,5 - cena za kilogram
16,25:2,5= 6,5
sprawdzenie 6,5*2,5=16,25
odp. za 16,25 zł Basia mogłaby kupić 6,5kg ogórków.
2.
5,4*0,3=1,62
sprawdzenie 1,62:0,3=5,4
Odp. na trasie 30km ten samochód zużyje 1,62l benzyny.
3.
4*x=10*5
4x=50 /:4
x=12,5