Lena12318
Rozwiązane

MULLY
Ułożyć i rozwiązać trzy zadania z treścią z wykorzystaniem rozwiązywania równań ​



Odpowiedź :

Em3248
1 Kasia była w sklepie i za wszystko zapłaciła 40 złotych. Kupiła 4 makarony po 3,50zł, 2 czekolady po 5 zł, 3 jabłka po 2 zł, i 4 batony. Ile kosztował 1 baton?
makaron 3,50zł•4=14 zł
czekolada 5 zł•2=10zł
jabłka 2 zł•3=6zł
batony 4x zł
razem 40 zł
14+10+6+4x=40
4x=40-(14+10+6)
4x=40-30
4x=10//:4
x=2.50[zł]
odp baton kosztuje 2.50zł


2 w sądzie jest 150 drzew 48 jabłoni, 34 grusze, 18 drzew wiśni i 36 drzew czereśni reszta to drzewa śliwy ile ich jest?
wszystkie drzewa 150
jabłonie 48
grusze 34
wiśnie 18
czereśnia 36
drzewa śliwy a
48+34+18+36+a=150
a=150-(48+34+18+36)
a=150-136
a=14
odp drzew śliwy jest 14


3 nie wiem liczę na najlepsza odp