Maciejpopiolek09 Maciejpopiolek09 14-04-2021 Matematyka Rozwiązane .Kilogram śliwek kosztuje 5,6 zł, a kilogram gruszek kosztuje 4 zł. Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile złotych należy zapłacić za x kilogramów śliwek i 2 kg gruszek.