Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. Jest to owalny twór na powierzchni podstawy mózgu, tworzy przednią część węchomózgowia.
2. Pręciki umożliwiają czarno-białe widzenie przy słabym oświetleniu (nie dają one jednak tak dokładnych obrazów jak czopki) – jest to tak zwane widzenie skotopowe (natomiast czopki pozwalają na widzenie fotopowe).
3. Błędnik to część ucha wewnętrznego, która odpowiada za utrzymanie równowagi, czyli prawidłowe położenie ciała w przestrzeni.
4. Zmysł smaku to jeden z dwóch „chemicznych” zmysłów. ... Dzięki niemu wyczuwamy substancje chemiczne w powietrzu i otrzymujemy informacje o zapachach. Zapachy są odbierane przez komórki węchowe w nosie. Pobudzenia węchowe docierają do mózgu do obszarów kierującymi emocjami, a nawet pamięcią.
5. Fala dźwiękowa wprawia w drgania błonę bębenkową. Drgania błony bębenkowej wprawiają w wibracje połączone z nią kosteczki słuchowe. Kosteczki przenoszą drgania na płyn wypełniający ślimak.
6. Receptor w ogólnym znaczeniu struktura mająca zdolność do: specyficznego rozpoznania stymulacji o naturze fizykochemicznej; wywołania bezpośrednio, bądź za pośrednictwem innych struktur, reakcji na stymulację