napisz rozprawkę na temat "czy da się w ogóle nie ulegać złym emocją" odnieśliśmy się do lektury obowiązkowej i tekstu nie obowiązkowego. dam naj​



Odpowiedź :

Czasem zdarza się że ulegamy negatywnym emocją i możemy w ten sposób kogoś urazić. Niektórzy potrafią powstrzymać swoje prawdziwe emocje i pokazywać swoją sztuczną postawę. Zazwyczaj większość nie powstrzymuje się przed tym, ale czy da się temu nie ulegać? Poniższymi argumentami uzasadnienie słuszność tezy, że da się w ogóle nie ulegać złym emocją, powołując się na przykład z lektury oraz przeczytanego przeze mnie tekstu.

Zacznę od tego, że ludzie bardzo często mogą poddać się swoim negatywnym emocją i nie będą w stanie osiągnąć zamierzonego celu. Jednak do takich osób nie należy główny bohater książki Ernesta Hemingwaya pt.: ,, Stary człowiek i morze". Mężczyzna miał opinię pechowca, lecz nawet wtedy nie postąpił źle. Starzec był bardzo opanowany i spokojny i nie poddawał się nawet kiedy doskwierała mu samotność i głód, ponieważ chciał złowić Marlina. Niestety zaatakowały jego rekiny i zjadły całą rybę pozostawiając tylko szkielet, jednakże on się nie załamał i odtrącił złą opinię od siebie, ponieważ wszyscy podziwiali go za zdobyty okaz.

Kolejną ważną kwestią jest to iż możemy być niemili dla osób, które sprawiają nam przykrość, ale nie warto odpłacać złem za zło. Szczególnie wie o tym główna bohaterka baśni autorstwa braci Grimm pt.: ,, Kopciuszek". Wiedziała ona iż jest źle traktowana przez swoją macochę i jej dwie córki, a mianowicie była bezpłatną pomocą domową, traktowana jak popychadło. Mimo wszystko nie uległa złym emocją nawet wtedy, gdy los się do niej uśmiechnął i mogła się uwolnić od toksycznej rodziny.

Podsumowując powyższymi argumentami uzasadnienilam słuszność mojej tezy, że da się w ogóle nie ulegać złym emocją. Pokazane przeze mnie przykłady udawadniają, że człowiek może powstrzymać się od negatywnych uczuć i wyjść na tym dobrze.

Mam nadzieję, że pomogłam. Przepraszam za brak przecinków i możliwości wystąpienia błędów ortograficznych, lecz pisałam to dwa razy. Liczę, że pomogłam C: