2. Odczytaj ceny. Następnie odpowiedz na pytania. Zapisz wykonane
działania.
20 zt/kg
23 zł/l
2 zt/l
12 zł/kg
30 zł/kg
Ile kosztuje 3 kg żółtego sera?
Ile kosztuje 4 kg papryki?
Ile kosztuje 51 soku?
Ile kosztuje 2 kg ciasta?
Ile kosztuje 10 l wody mineralnej?



2 Odczytaj Ceny Następnie Odpowiedz Na Pytania Zapisz Wykonanedziałania20 Ztkg23 Złl2 Ztl12 Złkg30 ZłkgIle Kosztuje 3 Kg Żółtego SeraIle Kosztuje 4 Kg PaprykiIl class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) kiełbasa 22,20zł/kg  

22,20zł : 2= 11,10zł << cena za 0,5kg  

22,20zł + 11,10zł=33,30zł << cena za 1,5kg

b) pieczarki 3,40zł za 0,5kg

3x3,40zł=10,20zł << cena za 1,5kg

c) szynka 35zł/kg  

1kg=100 dag 0,2kg=20dag

100dag:5=0,2kg

35zł:5=7zł << cena za 0,2kg szynki

d)1kg kiełbasy 22,20zł

0,1kgx10=1kg

2,60złx10=26zł

26zł-22,20zł=3,80zł <<o tyle jest droższa, gdy kupimy 1kg zapakowanej

e) pomidory 8,20zł/kg  

8,20zł:2=4,10zł  

4,10złx3=12,30zł<< cena za 1,5kg

20zł-12,30zł=7,70zł <<reszta  

f) ser żółty 0,3kg - 6,30zł

6,30zł:3=2,10zł << cena za 0,1kg

2,10złx10=21zł<< cena kilograma sera

g) 8,20zł:2=4,10zł czyli 0,5kg  

x-znak mnożenia  

Szczegółowe wyjaśn

Odpowiedź:

Ile kosztuje 3 kg żółtego sera?

3 * 20 = 60 zł cena 3 kg żółtego sera

Ile kosztuje 4 kg papryki?

4*12 = 48 zł  tyle kosztuje 4 kg papryski

Ile kosztuje 5 soku?

23*5 = 115 zł tyle kosztuje 5 l soku

Ile kosztuje 2 kg ciasta?

2*30 = 60 zł tyle kosztuje 2 kg ciasta

Ile kosztuje 10 l wody mineralnej?

10*2=20 zł tyle koszt.10 l wody