Odpowiedź :
Odpowiedź:
a) kiełbasa 22,20zł/kg
22,20zł : 2= 11,10zł << cena za 0,5kg
22,20zł + 11,10zł=33,30zł << cena za 1,5kg
b) pieczarki 3,40zł za 0,5kg
3x3,40zł=10,20zł << cena za 1,5kg
c) szynka 35zł/kg
1kg=100 dag 0,2kg=20dag
100dag:5=0,2kg
35zł:5=7zł << cena za 0,2kg szynki
d)1kg kiełbasy 22,20zł
0,1kgx10=1kg
2,60złx10=26zł
26zł-22,20zł=3,80zł <<o tyle jest droższa, gdy kupimy 1kg zapakowanej
e) pomidory 8,20zł/kg
8,20zł:2=4,10zł
4,10złx3=12,30zł<< cena za 1,5kg
20zł-12,30zł=7,70zł <<reszta
f) ser żółty 0,3kg - 6,30zł
6,30zł:3=2,10zł << cena za 0,1kg
2,10złx10=21zł<< cena kilograma sera
g) 8,20zł:2=4,10zł czyli 0,5kg
x-znak mnożenia
Szczegółowe wyjaśn
Odpowiedź:
Ile kosztuje 3 kg żółtego sera?
3 * 20 = 60 zł cena 3 kg żółtego sera
Ile kosztuje 4 kg papryki?
4*12 = 48 zł tyle kosztuje 4 kg papryski
Ile kosztuje 5 soku?
23*5 = 115 zł tyle kosztuje 5 l soku
Ile kosztuje 2 kg ciasta?
2*30 = 60 zł tyle kosztuje 2 kg ciasta
Ile kosztuje 10 l wody mineralnej?
10*2=20 zł tyle koszt.10 l wody