pomoze ktoś 2 przykłady kl 6 matematyka zdj w załaczniku​



Pomoze Ktoś 2 Przykłady Kl 6 Matematyka Zdj W Załaczniku class=

Odpowiedź :

Zadanie 1

12,20 zł - 3,80 zł = 8,40 zł

8,40 zł : 7 = 1,20 zł

Odpowiedź: Rogal kosztował 1,20 zł.

Zadanie 2

34,72 zł - (1,26 zł x 3) = 34,72 zł - 3,78 zł = 30,94 zł

30,94 zł : 13 = 2, 38 zł

Odpowiedź: Jeden zeszyt kosztował 2,38 zł.

myślę że pomogłam, oraz liczę na naj :)

Odpowiedź:

1.

x-cena za rogalik

3,80 zł-cena za chleb

kupiła 7 rogali i chleb, zapłaciła za wszystko 12,20 zł

7×x+3,80=12,20

7x=12,20-3,80

11

7x= 12,20 jedynkę skreślasz, dwójkę skreślasz i

- 3,80 wstawiasz nad nią 11, drugą dójkę także

---------- skreślasz i wstawiasz 12

8,40

7x=8,40/÷7

1,2

-----

8,4÷7=1,2

- 7

-----------

14

14

---------

0

x=1,20

Odp. Rogal kosztował 1,20 .

2.

x-cena za zeszyt

1,26 zł-cena za ołówek

kupił 3 ołówki i 13 zeszytów, zapłacił 34,72

13x+3×1,26=34,72

1

1,26

× 3

-----------

3,78

13x+3,78=34,72

13x=34,72-3,78

3 16 12 3-nad 4 tj. skreślasz 4 i wpisujesz nad nią 3

34, 72 16-nad 7 tj. skreślasz 7 i wpisujesz nad nią16

- 3,78 12-nad 2 tj. skreślasz 2 i wpisujesz nad nią12

-----------

30,94

13x=30,94/÷13

2,38

---------

30,94:13

-26

------------

49

- 39

--------

104

- 104

---------

0

x=2,38 zł

Odp. Jeden zeszyt kosztował 2,38 .

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że wszystko jest zrozumiałe i czytelne.