Odpowiedź :
Odpowiedź:
1kg = 100dag koszt 2,50zł
2,5:10= 0,25 koszt 10dag
0,25*3= 0,75
Odp. 30dag kosztuje 0,75zł
1 kg = 100 dag
[tex]30 dag = \frac{3}{10} kg[/tex]
1 kg = 2,50zł
30 dag = 2,50 zł · [tex]\frac{3}{10}[/tex]
30 dag = 0,75 zł
ODP: 30 dag cukru kosztuje 0,75zł