BladeYuki
Rozwiązane

1. 250g roztworu znajduje sie 50g substancji rozpuszczonej oblicz cp otrzymanego roztworu
2. oblicz cp otrzymanego przez rozpuszczenie 35g soli kuchennej w 105g wody



Odpowiedź :

zad 1

mr-ru= 250 g

msub= 50 g

Cp= (50 g÷250 g) * 100%= 20%

Zad.2

msub= 35 g

mH2O= 105 g

mr-ru= 35 g + 105 g= 140 g

Cp= (35 g÷140 g) *100%= 25%