Zad.3
Za 35 dag cukierków zapłacono 8,75 zł Ile kosztuje 1 kg tych cukierków po obniżce o 30 %?
Zapisz obliczenia​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

x- początkowa cena cukierków za 1 kg

0,35 x = 8,75

x = 8,75 : 0,35

x = 875 : 35

x = 25

Po obniżce o 33 %  zostało 70% ceny.

70% z 25 zł = 0,7 × 25 zł = 17,5 zł

Po obniżce kg cukierków kosztuje 17,5 zł za kg.