Rozwiązane

1. Tomek kupił owoce. Za gruszki zapłacił o 3 zł więcej niż za jabłka. Za śliwki zapłacił 2 razy tyle niż za gruszki. Ile kosztowały śliwki, jeżeli za wszystko zapłacił 29 zł?

proszę to zadanie na 3 z kartkowki mam czas do 9:30 pomozecie pls