Sandiii00
Rozwiązane

Tomek kupił 3 zeszyty, długopis i notes. Notes jest 2 razy droższy od jednego zeszytu a długopis kosztował 3 zł. Za zakupy Tomek zapłacił 23 zł. Ile kosztował notes, a ile zeszyt?



Odpowiedź :

10days

x - cena zeszytu

2x - cena notesu

3 - cena długopisu

3x + 2x + 3 = 23

5x + 3 = 23

5x = 23 - 3

5x = 20

x = 4

2x = 2*4 = 8

Odpowiedź. Notes kosztował 8 zł, a zeszyt 4 zł.

Odpowiedź:

zeszyt kosztował 4zł a notes 8zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

zeszyt - x

notes - 2x

długopis - 3 zł

3x+2x+3=23

5x+3=23 /-3

5x=20 /:5

x=4