Odpowiedź :
a=Δv/t
[a]=(m/s)/s=m/s²
Δv=20m/s
t=5s
a=20/5=4 [m/s²]
Odp.: Przyspieszenie samochodu wynosiło 4m/s²
[a]=(m/s)/s=m/s²
Δv=20m/s
t=5s
a=20/5=4 [m/s²]
Odp.: Przyspieszenie samochodu wynosiło 4m/s²
[tex]\text{Dane:}\\\Delta t=10\text{ s}\\v_p=20\ \mathrm{m\over s}\\v_k=60\ \mathrm{m\over s}\\\text{Szukane: }a\\\\\Delta v=v_k-v_p=60\ \mathrm{m\over s}-20\ \mathrm{m\over s}=40\ \mathrm{m\over s}\\\\a=\dfrac{\Delta v}{\Delta t}=\dfrac{40\ \mathrm{m\over s}}{10\text{ s}}=4\ \mathrm{m\over s^2}[/tex]
Odp. Przyspieszenie samochodu wynosi 4 m/s².