Oblicz energie potencjalną ciała o masie 10 kg na wysokości 100 m . Przyjmij wartość g= 10 m/s 2 .



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Ep = mgh= 10kg × 10m/s2 × 100m = 10 000 J = 10 kJ

Inne Pytanie