Melipola
Rozwiązane

zosia kupiła 8 zeszytów dwóch rodzajów. zapłaciła za nie 8.80zł. tańsze kosztowały 80gr a droższe 1.20zł.ile droższych zeszytów kupiła zosia​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Kupiła 6 droższych=7,2zl i 2 tańsze =1,6zl

7,2zl+1,6zl=8,80zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

Inne Pytanie