C)jadą 3 takie same autokary, w każdym kierowca, x uczniów i 3 opiekunów. lle jedzie osób?

D) ile trzeba zapłacić za 1,5 kg jabłek po x złotych za kilogram?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

c) 1 autokar:

x+3+1

2 autokar:

x+3+1

3 autokar:

x+3+1

x+3+1*3= 3x+9+3

d) 1,5kg*x

Wyjaśnienie:

c) w każdym autokarze mamy kierowcę, 3 nauczycieli i x dzieci. Jadą 3 autokary, więc wszystko mnożymy razy 3.

d) Aby obliczyć cenę produktu przez wagę mnożymy jego wagę przez cenę za daną masę.