Rozwiązane

Ewa kupiła 2 chleby i 7 bułek. Za zakupy zapłaciła 18,75 zł. Chleb był droższy o 3,75 zł od bułki.
Ile kosztował 1 chleb, a ile 1 bułka?
SZYBKO NA TERAZ!



Odpowiedź :

Odpowiedź:

x+ 3,75 -  chleb

x - bułka

2*(x+3,75)+7x=18,75

2x+7,5+7x=18,75

9x=18,75 - 7,5

9x=11,25 /:9

x=1,25

bułka kosztowała 1,25 zł

chleb kosztował 1,25+3,75=5 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: