Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Zad. 2 b) 10,53
Zad. 3
4*2,60 = 10,40 zł
4*1,70 = 6,80 zł
10,40 + 6,80 = 17,20 - tyle było do zapłacenia za zakupy
100-17,20 = 82,80
Zad. 4
6,5 l = 100 km
1l = 4,20 zł
4,20 * 6,5 = 27,30 tyle trzeba wydać za przejazd 100 km
27,30 + 27,30 + 27,30 + 1/2*27,30 = 27,30 * 3 + 13,65 = 81,90 + 13,65 = 95,55
Odp. Zeby przejechać 350 km trzeba zakupić benzynę za 95,55 zł