Polecam wyobrazić sobie jakby się robiło w sklepie zakupy :D
Skoro 2 butelki wody to 2 razy ich cena czyli 2x
Skoro 2 puszki orzeszków to 2 razy ich cena czyli 2y
2x+2y - wynik całkowitej ceny
x = 1,99 y=3,70
2x + 2y = 2*1,99 + 2*3,70 = 3,98 + 7.4 = 11,38 (zł)
Odp : Należy zapłacić za to 11,38 zł.
Mam nadzieję, że pomogłam. Miłego dnia! ;)