Odpowiedź :
Odpowiedź:
Książki kosztowały 10zl i 16zl
Szczegółowe wyjaśnienie:
x+x+0.6x = 26
2.6x=26
x=10
x+0.6x=1,6x=1,6*10=16
Odpowiedź:
2 książki - 26zł
tańsza książka - x
60%=3/5=6/10=0,6
droższa książka - x+0,6x
26zł/2,6=10
tańsza książka-10zł
droższa książka-16zł