Pomocy!!!!

Zad 1
Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
W dwóch beczkach jest razem 136 litrów wody. W pierwszej jest o 48 litrów wody więcej niż w drugiej. Ile litrów jest w każdej beczce?

Zadanie 2
Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Magda kupiła 5 zeszytów i piórnik. Cena piórnika była siedmiokrotnie wyższa od ceny zeszytu. Za zakupy Magda zapłaciła banknotem 50 zł, z którego otrzymała 14 zł reszty. Ile kosztował piórnik, a ile zeszyty?