Kjuba2005
Rozwiązane

za 36 dag szynki klient zapłacił 6zł 48gr. ile kosztuje 1 kg szynki



Odpowiedź :

Odpowiedź:

36 dag ------0,36 kg

0,36 kg ------ 6,48 zł

1 kg ------x

x = (1 * 6,48) : 0,36 = 18 zł   ---- tyle kosztuje 1 kg szynki

Odpowiedź:

Dane

36dag = 6,48 zł

Szukane

cena za kg = x

Rozwiązanie

x=(1 • 6,48) : 0,36 =18zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Najpierw trzeba było założyć że płacimy za 1 kg 6zł 48gr i potem podzelić przez ilość kupionej szynki.

Licze na naj