Odpowiedź :
Odpowiedź:
36 dag ------0,36 kg
0,36 kg ------ 6,48 zł
1 kg ------x
x = (1 * 6,48) : 0,36 = 18 zł ---- tyle kosztuje 1 kg szynki
Odpowiedź:
Dane
36dag = 6,48 zł
Szukane
cena za kg = x
Rozwiązanie
x=(1 • 6,48) : 0,36 =18zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Najpierw trzeba było założyć że płacimy za 1 kg 6zł 48gr i potem podzelić przez ilość kupionej szynki.
Licze na naj