2. Oblicz masę pocisku wylatującego z lufy pistoletu jeżeli działa na ni
przyspieszeniem 440 000 m/ s.

dane:
F=3,5 kN=3500 N
a= 440 000 m/s^2
szukane:
m=?
rozwiązanie:
F=m*a
m=F/a
m=3500N / 440000 m/s^2= około 0,007 kg= około 7 g (gramów)
Odp. Masa pocisku to około 0,007 kg, czyli około 7 gramów.