Odpowiedzi:
zadanie 1 - 6,5cm i 12,5cm
zadanie 2 - 4,70zł
zadanie 3 - 1,30zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
zadanie 1 - W prostokącie o obwodzie 38 cm, jeden z boków ma 12,5 cm długości. Oblicz długość boku prostokąta.
38cm - (12,5cm*2) = 38cm - 25cm = 13cm 13cm/2 = 6,5cm
pierwszy bok --> 6,5cm drugi bok --> 12,5cm
zadanie 2 - Za książki 18 zł i cztery zeszyty zapłacono 36, 80 zł. Ile kosztuje jeden zeszyt?
36,80zł - 18zł = 18,80zł 18,80zł/4 = 4,70zł
jeden zeszyt kosztuje 4,70zł
zadanie 3 - Ewa miała 125 zł. Kupiła 70 róż i zostało jej 34 zł. Ile kosztowała jedna róża?
125zł - 34zł = 91zł 91zł/70 = 1,30zł
mam nadzieje, że pomogła :)) licze na naj ♥