Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Szklanka soku i porcja naleśników kosztują razem 15 zł przy czym naleśniki są o 3 zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku.?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

x= cena szklanki soku

x+3= cena naleśników

x+x+3=15

2x+3=15   /-3

2x=12   /:2

x=6

Odp. szklanka soku kosztuje 6 zł

mam nadzieje że pomogłam

Odpowiedź:

szklanka soku kosztuje 6zł a naleśniki kosztowały 9zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

niechce mi się pisać obliczeni, mam nadzieję że pomogłam ;)