Rozwiązane

Ciało pokonało pewną drogę pod wpływem siły 20 N wykonując przy tym pracę 2kJ. Jaką drogę pokonało to ciało? Wykonaj obliczenia i prześlij rozwiązanie.



Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

F = 20N

W = 2kJ = 2 000J

W = F × s

s = W/F

s = 2000J ÷ 20N = 100m