Odpowiedź :
Znaczenie podanych terminów:
- plebiscyt - ludowe głosowanie wszystkich mieszkańców danego regionu w sprawie przynależności tego regionu do jakiegoś kraju (tu na przykład plebiscyty ludowe po I wojnie światowej na ziemiach polskich).
- sanacja - ruch polityczny, który zebrał dawne stronnictwa skupione wokół PPS-u i Józefa Piłsudskiego, który w Polsce rządził od 1926 roku do 1939 roku, również po śmierci Józefa Piłsudskiego w 1935 roku, ruch ten rządził Polską w sposób autorytarny, odsuwał od władzy politycznych przeciwników, więził ich i prześladował, doprowadził między innymi do uchwalenia konstytucji kwietniowej, która zmieniła system ustrojowy państwa, znacznie wzmacniając pozycję prezydenta i osłabiając pozycję parlamentu.
- dywersja - wrogie działania na zapleczu przeciwnika, które mają na celu maksymalne osłabienie jego zapasów i wsparcia bojowego (to znaczy dostaw jego żywności, broni, ewentualnych małych oddziałów posiłkowych, itp.).
- autorytaryzm - sposób rządzenia państwem, w którym ograniczone są częściowo swobody demokratyczne i polityczne, a władzę sprawuje jeden obóz polityczny, który skupia swoje poparcie wokół jakiegoś autorytetu - wybitnej postaci, która staje na czele państwa (np. właśnie w Polsce Józef Piłsudski).
- hiperinflacja - ogromna inflacja, której władza nie jest już w stanie kontrolować, powoduje ona załamanie całego systemu fiskalnego państwa, deficyt budżetowy i przymus dodrukowania pieniędzy, co tylko wzmacnia inflację.
Wszystkie te pojęcia są związane z historią Polski w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Historia Polski związana była z wieloma problemami gospodarczymi i politycznymi, następnie zaś do władzy doszedł obóz Piłsudskiego i wprowadzono system rządów autorytarnych. Z łaciny sanatio to uzdrowienie, i taki właśnie wizerunek kreował ten obóz polityczny: jako uzdrowicieli problemów państwowych. Oczywiście rządy sanacji wielu problemów nie rozwiązały, a z jednym najważniejszym całkowicie sobie nie poradzono: z obroną państwa w czasie wojny obronnej.