Hmmmm a więc wzór na stężenie to:
Cp=ms*100%:mr
Obliczamy masę chlorku z 2%-centowego roztworu
m=Cp*mr:100%
Cp=2%
mr=100g
NaCl=?
2%*100g:100%=2g NaCl
Iiiiiii teraz obliczamy stężenie:)
Cp=?
mH20=98g+200g=298g
mNaCl=2g
mr=298+2=300g
Cp= 2*100/300=66,6%
Nie wiem, czy wyszło tyle, ale proszę daj mi znać, jak nauczyciel sprawdzi:)
Powiedz mi czy wyszło dobrze bądź ewentualnie źle:)
Dzięki, miło było rozwiązywać dla ciebie to zadanie:)