Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. Dzięki rozwojowi technologii komputerowej mamy możliwość szybkiej wymiany informacji na odległość, co jest ważne zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy uczymy się zdalnie.
W bankach, biurach czy urzędach komputery ułatwiają tworzenie przeróżnych dokumentów, harmonogramów, pomagają w zarządzaniu finansami czy w wykonywaniu obliczeń.
Sterowane za pomocą komputerów roboty są wykorzystywane w fabrykach i zakładach produkcyjnych, zastępując człowieka w zadaniach monotonnych, wymagających precyzji lub dużej siły fizycznej, znacznie zwiększając wydajność produkcji.
2. Do szkodliwego oprogramowania zaliczają się między innymi wirusy, trojany, robaki, backdoory, exploity, rootkity, keyloggery, spyware, adware, ransomware czy fork-bomby.
Exploit to kod, który może umożliwić bezpośrednie włamanie do komputera ofiary, używając luki w oprogramowaniu maszyny docelowej. Mogą być wykorzystywane do atakowania serwisów internetowych opartych na językach skryptowych, aplikacji desktopowych i mobilnych, a także systemów operacyjnych.
3. Na górze dokumentu HTML definiujemy typ, następnie pomiędzy znacznikami <head> umieszczamy informacje o przykładowo kodowaniu znaków, pozycjonowanie, czy odwołujemy się do zewnętrznych plików, np. arkuszy styli CSS. Między tagami <body> umieszczamy zawartość, czyli to, co zobaczy odwiedzający stronę. Warto podzielić ją na 3 sekcje: <header>, w którym umieszczamy logo czy menu strony, <section> - właściwą zawartość i <footer>, czyli stopka, gdzie zapisujemy przykładowo kto jest autorem strony.
4. Grafika rastrowa stosuje wyświetlanie obrazu wykorzystując siatkę pokolorowanych pikseli w miejscu, gdzie jest prezentowana. Grafika wektorowa jest tworzona za pomocą wypełnionych kolorami obiektów, takich jak okręgi, elipsy i krzywe.
5. Grafika rastrowa sprawdzi się np. przy obróbce obrazów, zapisie zdjęć czy tworzeniu kolorowych dokumentów i ulotek. Grafika wektorowa natomiast może przydać się przy tworzeniu obrazków takich jak loga, herby i flagi, schematy, mapy czy komiksy.
Wyjaśnienie:
Nie ma co wyjaśniać...
Mam nadzieję, że pomogłem :)