Cena ogórków 3,20zł/kg
Proszę o rozpisanie obliczeń
Że np. jak obliczyć 3,84:3,20= ?
A nie że sobie na kalkulatorze oblicze. Proszę również o rozpisanie na kartce.​



Cena Ogórków 320złkgProszę O Rozpisanie Obliczeń Że Np Jak Obliczyć 384320 A Nie Że Sobie Na Kalkulatorze Oblicze Proszę Również O Rozpisanie Na Kartce class=

Odpowiedź :

hej, licze na naj pozdro !!!
Zobacz obrazek Sialalalddxd

Odpowiedź:

a) 6,40 : 3,20 = 64 : 32 = 2 kg

b) 3,84 : 3,20 = 38,4 : 32= 1,2 kg

c) 8,80 : 3,20 = 88 : 32 = 2 i 24/32 = 2 i 3/4 = 2,75 kg

Odp. Za 6,40 zł  można kupić 2 kg ogórków, za 3,84 zł 1.2 kg,

a za 8,80 zł 2,75 kg ogórków

Szczegółowe wyjaśnienie:

38,4 : 32 = 1 ,2

32

.....

  6 4

  6 4

...........

  =  =