1.Rozwiąż równanie i sprawdz rozwiązanie.
a) x : 7 = 18
b) 4*x - 12 = 36
c) 5*x - 1 + 6 * x = 32
2. rozwiąz zad za pomocą równania.
Szklanka soku i porcja nalesników kosztują razem 15 zł, przy czym naleśniki są o 3zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku?


PLIS MAM SPR I POTRZEBUJE TE 2 ZAD!!



Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)

x:7=18 I*7

x=126

SPRAWDZENIE

126:7=18

b)

4x-12=36 I+12

4x=48

c)

5x-1+6x=32

11x-1=32 I+1

11x= 33 I:11

x=3

5x=15

6x= 18

SPRAWDZENIE

15-1+18= 32

Zad. 2

x-sok

x+3= naleśniki

x+x+3=15

2x+3=15 I-3

2x= 12 I:2

x=6

naleśniki= 6+3= 9

sok=6

SPRAWDZENIE

9+6=15

Szczegółowe wyjaśnienie: