Melaam10 Melaam10 10-05-2021 Matematyka Rozwiązane PROSZE NA JUTRO! Marianna kupiła po 1 kg gruszek śliwek i jabłek za te owady zapłaciła 10 zł 60 gr 1 kg śliwek był 1,45 razy droższy od jednego kg jabłek i 1 kg gruszek był 2 razy droższy od 1 kg jabłek Ile kosztował 1 kg jabłek