w sklepie papierniczym Maja kupiła piórnik za 18 zł i 2 jednakowe długopisy ,których ceny nie pamiętała Razem wydała w tym sklepie 27zł.Ile kosztował długopis?
NA dziś​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

4 zł 50gr

Szczegółowe wyjaśnienie:

27-18= 9 -cena 2 długopisów

9zł: 2= 4 zł 50  gr