pomoze ktos? daje naj!

a = 50 m
b = 25 m
P = a * b
P = 50 * 25
P = 1250 m²
1250 m² = 12,5 a
75000 zł : 1250 m² = 60 zł
1 m² parkietu kosztuje 60 zł
Odpowiedź:
P powierzchni = 50m×25m = 1250m² = 12,5 arów
75000÷1250 = 60zł
cena 1m² parkietu wynosi 60zł
Szczegółowe wyjaśnienie: