Zadanie 5
Pani Marysia za 5 kg jabłek zapłacila 15 zl. Ile zapłaciłaby, gdyby kupila 15 kg jablek?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Gdyby pani Marysia kupiła 15kg jabłek zapłaciła by 45zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

15zl:5kg=3

15kg:3=45zl

Ashlea

Odpowiedź:

5 kg - 15 zł

1 kg - 3 zł

15 kg * 3 zł = 45 zł

Odpowiedź: Pani Marysia zapłaciłaby 45 zł za 15 kg jabłek.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Jeżeli 5 kg kosztowało 15 zł, to wystarczy obustronnie podzielić te liczby przez 5 tak, by został nam 1 kg. Wtedy mamy obliczoną już też cenę. Następnie mnożymy cenę razy 15 kg i wychodzi nam wynik.