Haniag184 Haniag184 13-05-2021 Matematyka Rozwiązane Adam kupił 3 bułki i 5 serków za 12,30 zł. Bułka była o 1,5 złtańsza od serka. Ile kosztowała jedna bułka a ile jeden serek? Zapisz odpowiednie równanie i rozwiązanie.