Odpowiedź :
Odpowiedź:
Prawda.
Niemcy
Ropa naftowa
Kraków bialice
Jeziora
Wisła
Jest na liście
Zabytki...
Wyjaśnienie:
DALEJ Nie Wiem mam nadzieję że pomogłem <3
Odpowiedź:
prawda
3Niemcy
4ropa naftowa, samochody
5Chopina w Warszawie
6jeziora, góry
7Wisła
8położony jest na północy kraju
jest na liście UNESCO
to jedna z najpotężniejszych gotyckich twierdz w Europie
9.jeziora
10.transport wodny
11. lotniczy
12. nie wiem
13.nie wiem
14.Infrastruktura turystyczna – wszelkiego rodzaju obiekty oraz urządzenia turystyczne, które mają na celu służenie przyjeżdżającym na dany obszar turystom – zaspokajaniu ich potrzeb związanych z bierną oraz aktywną turystyką.Na infrastrukturę turystyczną składają się:
baza noclegowa:
hotele,
hostel,
pensjonaty,
pokoje gościnne,
gospodarstwa agroturystyczne,
schroniska turystyczne,
apartamenty,
domy wycieczkowe,
domki wczasowe,
kempingi,
chatki studenckie itd.
baza gastronomiczna:
restauracje,
bary, pijalnie,
zajazdy,
kawiarnie,
puby itd.
obiekty sportowe:
hale sportowe,
korty tenisowe itd.
obiekty kultury:
galerie,
wystawy itd.
szlaki – piesze, rowerowe oraz inne trasy.
15.Łączność – dziedzina działalności naukowej, technicznej i organizacyjnej[1] obejmująca przesyłanie informacji za pośrednictwem poczty, sieci telekomunikacyjnej, radia i telewizji (obecnie dodawany jest również Internet).
Łączność publiczna to infrastruktura telekomunikacyjna służąca zapewnieniu publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych. 1. łączność, [w:] Encyklopedia PWN [online] [dostęp 2020-01-22].
Paweł Churski: Pojęcie, funkcje i rozwój transportu publicznego, Rozwój Regionalny i Polityka Regionalna, Nr 13 (2010), s. 18.
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1990).
16.Import (z łac. in „do” + portare „nieść”) – zakup towarów lub usług za granicą w celu wykorzystania ich na rynku wewnętrznym (krajowym).
Zgodnie z przepisami prawa podatkowego w Polsce importem można określić zakup towarów lub usług w krajach spoza Unii Europejskiej (np. Stany Zjednoczone, Chiny), przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju. W przypadku zakupu towarów lub usług w krajach Unii Europejskiej należy mówić o zakupie wewnątrzwspólnotowym. Mianem importu kapitału określa się również napływ kapitału do kraju z zagranicy.
Przy transakcji importu towarów, podatnik otrzymuje poza fakturą dokumenty celne (SAD lub PZC)[1]:
SAD, jeżeli zgłoszenie celne składane jest w formie papierowej.
Poświadczone Zgłoszenie Celne (PZC), gdy zgłoszenie celne dokonywane jest w formie elektronicznej. Za moment otrzymania dokumentu PZC uznaje się moment jego pobrania ze strony organu celnego.
Import towarów podzielony jest na procedurę uproszczoną i procedurę normalną (ogólną). Przy procedurze uproszczonej, podatnik musi wykazać VAT zarówno po stronie zakupu i sprzedaży (w deklaracji VAT za okres kiedy powstał dług celny). Natomiast przy procedurze ogólnej, podatnik zobowiązany jest do wpłacenia VAT bezpośrednio do urzędu celnego lub firmy dokonującej odprawy. Naliczony VAT podatnik wykazuje w deklaracji VAT po stronie zakupów, za okres w jakim powstał ten dług.
Eksport (z łac. ex „poza” + portare „nieść”) – sprzedaż towarów lub usług wytwarzanych w danym kraju podmiotom zagranicznym.
Zgodnie z prawem podatkowym krajów należących do Unii Europejskiej eksportem określa się sprzedaż towarów lub usług poza UE. Sprzedaż towarów w obrębie państw należących do Unii Europejskiej to sprzedaż wewnątrzwspólnotowa.
Eksporterowi przysługuje prawo do zastosowania zerowej stawki VAT (po uwzględnieniu przepisów prawa podatkowego).
17.węgiel kamienny
18.małopolskim
19.wybrzeże Bałtyku.
Mam nadzieję że pomogłam liczę na naj