6. W pewnym sklepie mandarynki kosztują 4zł za 1 kilogram, jabłka 2,75zł
za 1 kg, a brzoskwinie 5,60zł za 1 kg. Ile zapłacisz za:
a) 0,62 kg mandarynek
b) 85 dag brzoskwin
c) 1 kg i 20 dag jabłek?
ਨੇ
7. Cena jednego batonu wynosi 2,59 zł. W promocyjnym pakiecie, który
kosztuje 8.96 zł, są cztery takie batony. O ile złotych cena promocyjna
jednego batonu jest niższa od jego ceny normalnej?
8. W tabeli zapisano temperaturę powietrza zmierzona pewnego zimowego 20 pkt plss​



Odpowiedź :

6.

a)

1kg - 4zł

0,62kg - x zł

x= 0,62kg * 4zł /1kg = 2,8zł - tyle zapłacimy za mandarynki

b)

1kg -  5,6zł

0,85kg - x zł

x= 0,85kg * 5,6zł / 1kg = 4,76 zł - tyle zapłacimy za brzoskwinie

c)

1kg - 2,75 zł

1,20  kg = x zł

x= 1,20 kg * 2,75 zł / 1kg = 3,3 zł - tyle zapłacimy za jabłka

7.

jeden baton po cenie normalniej - 2,59zł

jeden baton po cenie promocyjnej:

8,96zł /4 = 2,24 zł

2,59 zł - 2,24zł=0,35zł - o tyle baton na promocji jest tańszy od normalnego.

Jeżeli uznasz te odpowiedź za pomocną, wybierz ją najlepszą :)