6.
a)
1kg - 4zł
0,62kg - x zł
x= 0,62kg * 4zł /1kg = 2,8zł - tyle zapłacimy za mandarynki
b)
1kg - 5,6zł
0,85kg - x zł
x= 0,85kg * 5,6zł / 1kg = 4,76 zł - tyle zapłacimy za brzoskwinie
c)
1kg - 2,75 zł
1,20 kg = x zł
x= 1,20 kg * 2,75 zł / 1kg = 3,3 zł - tyle zapłacimy za jabłka
7.
jeden baton po cenie normalniej - 2,59zł
jeden baton po cenie promocyjnej:
8,96zł /4 = 2,24 zł
2,59 zł - 2,24zł=0,35zł - o tyle baton na promocji jest tańszy od normalnego.
Jeżeli uznasz te odpowiedź za pomocną, wybierz ją najlepszą :)